FORUM SVE I SVASTA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM SVE I SVASTA

forum za sve i svasta
 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 ...Puci-Dugi...

Ići dole 
AutorPoruka
Tupac
Administrator
Administrator



Broj poruka : 15
Datum upisa : 13.09.2008

Character sheet
skor:

...Puci-Dugi... Empty
PočaljiNaslov: ...Puci-Dugi...   ...Puci-Dugi... Icon_minitimePet Okt 31, 2008 9:17 pm

Dugi

Prica pocinje na kaldrmi, Dugi je bio klinac maleni dok su drugi klinci fudbal pikali on i ekipa su varili, ni za sta nisu marili, drugi isli u skolu oni je zabatalili,
prodavali prokletu volju, krajem dana se talili, profesoru matematike u sedmom auto spalili
Dugi je znao ulicu, koracao kroz blatiste, u sedmoj ostao bez oca koga odnelo je ratiste
kuci sve manje novca, molim te Boze spasi me, pomiluj mene, majku, sestru, obasjaj nas zrakom onda promenio je zivot postujuci jedan zakon, uvek mu je bilo krivo sto nikog nije zvao tatom, ono sto je hteo silom radio inatom,ono sto je hteo milom sada silom samo takvom,
sa svojih 15 godina ulica ga navodila na ona mesta gde covek bez novca nista ne vredi, skrstenih ruku da sedi, vise ne vredi, svoje pare zeli, postao lokalni lerdi, dobro naculji usi, nastavak price sledi.


Na ulici je pocela njegova zivotna tekma, sad svaki dzaner iz kraja od njega zavrsava get pa jos jedna racija u kraju, "sine jel sam ti rekla" vetar nosi a psi laju, kevo pusti me, neka i ako doju do mene, nece doci do steka, Dugi je bio siguran da svako sranje na ledjima moze sam da izgura il na vrhu ili padnes, Dugi je tako mislio nije imao ni 17 kilogram je dnevno cistio
Otvoreno radno vreme, u kraju imao salter, od lokalnih dilera stvorio svoj narko kartel, kevo ja nemam skolu, ne bih da mesam malter, uvek isti odgovor kad keva bi mu govorila " Novac ti je proklet! ,Pola grada se zbog tebe drogira! Bog ce ti biti sudija a druga kuca robija" istinu je govorila, u dubini duse Dugi je sve to znao, kad jednom ovde udjes, posle nema cao! furas pravo ne stajes najveci diler u gradu sa nepunih 19


Sa nepunih 19 postao ulice don, na vrhu kartel piramide zauzeo svoj tron, u svemu uvek naj i nikad tebra drugi, sad brate ceo grad poznaje ime Dugi, svaki klinac iz bloka njegovu gudru nudi, postao Bog i batina sto ubija i sudi, al boli suza majcina sto proklinje i kudi" zasto mi sve to radis, ceo komsiluk nas mrzi! vise ne dolazi kuci, il se sredi il se gubi!" spustene glave slusa Dugi, grli majku, ljubi kevo vise ne dolazim, drzim se svoga puta, zivot brzo prolazi, nemoj da si ljuta. tiho prica, knedle guta, suze stoje na kapcima prasak plavih sirena, u kraju opet racija, moram da idem kevo, poljubi sestru, cao! neko je izgleda pev'o sve da bi Dugi pao
Dugi je sve to znao, al nista nije mog'o, 4 kuke s oruzjem i jos 8 igra s drogom, stek je konacno provaljen, dosli supreko dojave, preko najboljeg ortaka, Lija zeli da ga corkira
"Izlazi Dugi napolje, ceo kraj je blokiran!" stisak u grudima, srce mu kuca jako, Dugi se smeje tebra, i ako svako bi plak'o, sad vlada njegov zako, sa pojasom u obe toke, "bili smo k'o brat s bratom, a sad zelis da me roknes" I dan danas svi pamte taj petak, nije hteo da se preda, Dugi je popio metak.
U svemu uvek naj i nikad drugi tebra, postao ulice kralj nije mu bila 21!
Nazad na vrh Ići dole
 
...Puci-Dugi...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
FORUM SVE I SVASTA :: MUZIKA :: Domaci lyrics - Tekstovi pesama-
Skoči na: